احتمال خسارت ناشی از خانه های قدیمی تخریب شده

 اتفاق خوب سال گذشته آغاز طرح هادی روستا ،تخریب بعضی بناهای قدیمی تر ، وسعت دادن مسیر کوچه ها و نیز سنگفرش کردن قسمت های از معابر روستا بود است که باید از شورا و دهیار محترم برای آن سپاسگزار بود.

ولی باید دقت کرد که توسعه ی معابر که همراه با تخریب بافت فرسوده است باعث می شود بعضی دیوارها هر لحظه در معرض ریزش  باشند و می تواند باعث خسارات جبران ناپذیر مالی و خدای نکرده جانی گردد.همچون موردی که در عید اتفاق افتاد و خوشبختانه به خیر گذشت.

قبل از ریزش

بعد از ریزش

/ 3 نظر / 102 بازدید
حسین فیاض از حاشیه ی کویر استان اصفهان

در عجبم که در قرن 21 هستیم و ساختمانهایی به این داغونی . بناها بیشتر به آبادی ئی میماند که سالیان سال است متروک گردیده. با وجودیکه از لحاظ ایمنی در حد صفر هستن ولی چون رنگ و لعابی از سنت دارن آدمی از دیدنشان لذت میبرد. و خدا میداند که چه بزرگمردانی در این خانه های زندگی میکرده اند.

حسین فیاض از حاشیه ی کویر استان اصفهان

بنده احتمال میدم روزی زلزله در این مناطق حادث شده چراکه ظاهر ساختمانها همچین چیزی را به ذهن متبادر میسازد.

حسین فیاض از حاشیه ی کویر استان اصفهان

کاش در ابتدای وبلاگتون دلیل نامگذاری روستا به گز را تشریح می فرمودید. ولی بنده حدس میزنم که در آن منطقه درختچه ی گز ( شبیه درختچه ی تاق ) فراوان باشد که پیشینیان روستا را بدان نامگذاری کرده اند و یا اینکه در سرچشمه ی آن چنین درختچه ای باشد و بطور کلی حدس من اینه که نامش را از درختچه ی گز گرفته به چه صورتی اونش دیگه دست مدیر محترم وبلاگ را می بوسه تا در موردش قلم فرسایی کنند.