وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

گز. [ گ َ] (اِخ ) دهی است از دهستان نهارجانات بخش حومه ٔ شهرستان بیرجند، واقع در 50 هزارگزی جنوب خاوری بیرجند.هوای آن معتدل و دارای 276 تن سکنه است . آب آنجا ازقنات تأمین میشود و محصول آن غلات و میوه و لبنیات و شغل اهالی زراعت و مالداری است . و راه آن مالرو و صعب العبور است . مزارع روی گدار گرایه ، محمدآباد خورافان جزء این ده است . (فرهنگ جغرافیائی ایران ج 9).

پی نوشت: مطلب بالا عین نوشته لغت نامه دهخدا در مورد روستای گز است . البته گدار گرایه و محمد آباد خورافان را من متوجه نشدم کجاست اگه کسی می دونه کمک کنه
کار لغت نامه دهخدا در دهه اول 1300 شروع شد و اولین جلد آن در 1319 بیرون آمد . آخرین جلد آن هم مربوط به 1359 است بنابراین مشخص نیست که آمار جمعیت روستا مربوط به چه سالی است.

[ چهارشنبه ۱۳٩٠/٦/٩ ] [ ۱۱:٥۱ ‎ب.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed