وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

 بخشی از مزارع روستا در مسیر روستای اصغول قرار دارد  این محدوده مجموعه ای از  مزارع و باغ ها می باشد.و حتی به دلیل باغ های زیاد به باغُن (باغ های) کاله اصقولی مشهور می باشد  این باغ ها در فاصله حدود 500  متری روستا قرار دارد و در مسیر راه مال روی روستای گز و اصقول (راه قدیم روستا)و به همین دلیل به این نام  نام گذاری شده و در گذشته (حدود ده سال قبل)بسیاراباد بوده و انواع میوه ها (به قول اهالی روستا از شیر مرغ تا جان ادمیزاد) در ان پیدا میشده ولی امروزه به دلیل خشکسالی های مکرر بسیاری از درختان میوه  خشک شده و دیگر رونق گذشته را ندارد.

این عکس مربوط به جند سال پیش است زمانی که مزارع کاله اصقولی از رونق زیادی برخوردار بودند. در این عکس همانطور که مشاهده می کند تعداد زیادی از درختان زرآلو در فصل بهار به گل نشسته اند.

این عکس هم تنها چند ماه بعد از عکس اول گرفته شده و سرسبزی منطقه را نشان می دهد.

 

اگر چه در حال حاضر به سرسبزی گذشته نمی باشد ولی هنوز هم درختان عناب  و زرشک و توت وجود دارند و باعث رونق آن هستند.

[ چهارشنبه ۱۳٩٠/۸/٤ ] [ ٧:٤٦ ‎ق.ظ ] [ ه.اکبری ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed