وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

سال 57 بود سالی پر تلاطم که منجر به تغییر سیستم حکومتی کشور از شاهنشاهی به جمهوری اسلامی گردید . این تلاطم ها حتی به مدرسه روستا ها هم کشیده شده بود . یادم می آید در آن زمان به ما هر روز بسته های شیر می دادند و یکی از شعارهایی که در روز های انقلاب بچه ها می دادند این بود که ( ما شیر بز نمی خوام ما شاده دزد نمی خوام)

روزی معلم مدرسه که خود فردی انقلابی بود ولی به دلایلی نمی خواست که دانش آموزان را درگیر این ماجرا ها ببیند از داخل خانه خودش که بالاخانه حاج غلامحسین غلامی بود شعار دادن بچه ها را دیده بود و وقتی به مدرسه آمد گفت تمام کسانی که شعار می دادند بیرون بیایند و بعد گفت هر کسی خودش برود یک چوب مناسب برای تنبیه کردن خودش بیاورد بچه ها هم چاره ای نداشتند و راهی باغ ها شدند تا وسیله تنبیه خویش را خویشتن فراهم آورند . آنچه بخاطرم مانده اغلب چوب گز آورده بودند ولی دو نفر جالب بود که یکی یک سیخ خشک آورده بود و دیگری درخت گردوی تازه نشانده ای را از ریشه در آورده بود و آورده بود . به هر صورت همه با چوب خودشان کتک خوردند ب جز آن یک نفر که معلم کس دیگری را فرستاد که برایش چوب گز بیاورد . دست یکی از دانش آموزان هم در همین ماجرا ها شکست.

مدتی بعد مدرسه به مدت حدود یک ماه در روز های پیروزی انقلاب تعطیل شد.

صفحه اول کتاب های زمان قدیم عکس شاه بود بعد از رفتن شاه و پیروزی انقلاب ما این برگه را می بریدیم ریز ریز می کردیم و از بالای بلندی ها  به باد می دادیم و با پرواز برگه های کاغذ در باد شعار می دادیم شاه رفت شاه رفت 

-----------------------------------------------------------

منتظر خاطرات شما هستیم

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱۱/۱٧ ] [ ٧:۱٦ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed