وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

 خاطرات مدرسه به ویژه دوران دبستان برای هر شخصی حلاوت خاصی دارد به همین خاطر تصمیم دارم بخشی با نام خاطرات مدرسه در وبلاگ گز بگذارم تا از طرفی از خاطرات خودم بنویسم و از طرفی خاطرات دوستان دیگر را در وبلاگ داشته باشم و امیدوارم دوستانی که فقط خواننده وبلاگ هستند همتی کنند و حداقل خاطراتی در این مورد که هیچ نیازی به اقدام خاصی ندارد و همه در ذهن آنها وجود دارند را برای وبلاگ بنویسند. حتی می توانید با از خاطرات پدر یا مادر تان بپرسید و خاطرات آنها را برای وبلاگ بفرستید. شاید این موضوع از دید بعضی دوستان کم اهمیت جلوه کند ولی همه این ها در آینده می تواند بخشی از تاریخ روستا را شامل شود. اگر نخواستید نام تان را بنویسید مطلب شما را بدون نام در این قسمت منتشر خواهم کرد

من سال 1357 وارد مدرسه گز شدم که این سال دومین سال راه اندازی مدرسه گز بود ( البته مدرسه گز سال ها قبل راه اندازی و تعطیل شده بود که به جای خود توضیح خواهم داد) این سال مصادف با شروع انقلاب بود به گونه ای که کلاس اول را بخشی را در نظام شاهنشاهی و بخشی را در نظام جمهوری اسلامی گذراندم سال شروع مدرسه من مصادف با دومین سال راه اندازی مدرسه در گز بود. آنزمان آنچه که مدرسه نامیده می شد اتاقی حدود 20 متری در محل ورودی ساختمان امروزی مدرسه بود تنها یک اتاق با سقفی سرمی (چوبی) یک پنجره جوبی سه دری با شش شیشه  به سمت شمال و دری چوبی  که از گوشه اتاق به سمت شرق باز می شد. تخته سیاه مدرسه مستطیلی جهارکوش بو که دیوار کلاس را سیمان کرده بودند و بر روی آن رنگ سیاه مالیده بودند و به عنوان تخته سیاه مورد استفاده قرار می گرفت گاهی برای دانش آموزن این تخته سیاه آنقدر بلند بود که محبور بودند سنگی یا جهارپایه ای یا نیمکتی را بگذارند تا بتوانند روی تخته بنویسند. تمام دانش آموزان از کلاس اول تا پنجم در همان یک کلاس بودند کلاس اول ردیف جلو و به همین ترتیب تا کلاس پنجم که در ردیف آخر نشسته بودند اولین روز مدرسه را خوب بیاد دارم در میانه مدرسه تپه ای از خا ک سرخ سینه خاکه ریخته بود و من خوشحال و خندان با مدادی و دفتری در دست از این کوت خاک بالا رفتم و راهی دنیایی شد که مدرسه نام داشت، از اولین روزمدرسه فقط همین بالا و پایین رفتن از این کوت خاک به خاطرم مانده است شاید به خاطر اینکه تمام زندگی بالا و پایین رفتن از اینگونه تپه های کوچک و بزرگ است و این زیبا ترین و ماندنی ترین مورد بوده است که حتی خاک سرخ آن هم به خاطرم مانده است.

خوبه بدونید محل مدرسه محل قلعه قدیمی روستای گز بوده است که سال 57 هنوز آثاری از برج قلعه در محل فعلی دستشویی های مدرسه قابل مشاهده بود.

[ جمعه ۱۳٩۱/۱٠/۱٥ ] [ ٥:٢٦ ‎ب.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed