وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

لطفا قلک دِلُن خور پر سکه کنه

بر شادی آدم اسکانس تکه کنه

بهتر زلب و صورت خندان دیدی؟

پس برچه پول جم بر ره مکه کنه

قلک همیشه یکی از زیبایی های دنیای کودکانه و خاطرات دوران بزرگسالی است . اگر الان بزرگسالید حتما یک قلک برای کودکتان خریده اید و اگر کودکید حتما یک قلک در خانه دارید. قلک ها امروز اغلب پلاستیکی یا سفالی هستند . بگذارید از قلک های سال ها پیش در گز بگویم:

حدود 30 تا 40 سال پیش قلک کودکان در روستای گز یک قوطی فلزی روغن نباتی کوچولو یا قوطی های مشابه بود . این قلک بر روی در آن سوراخ ایجاد می شد که سکه ها را در داخل آن می انداختیم . این قلک ها اگر چه به راحتی درب آن قابل باز شدن بود ولی ابهت پدر ها آنقدر زیاد بود که هیچوقت دستان کودک جرات بازکردن آنرا نداشت و حتی اگر در دنیای معصومانه کودکی بدون اطلاع خانواده سر آنرا باز می کرد حسابی مواخذه می شد. سکه هایی که در داخل این قلک ها قرار می گرفتند هر گز از یک 20 ریالی فراتر نرفتند. جالبه بدونید که این قلک ها گاهی اصلا پر نمی شدند چون بخاطر شرایط خاص آنروزها خیلی زود بخشی از سکه ها توسط بزرگترها تخلیه و دوباره در موارد لازم به کودک داده می شدند.

[ پنجشنبه ۱۳٩۱/۸/٢٥ ] [ ۱٢:٤٧ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed