وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

اغلب مردم روستا گز سالی یکبار(گاهی یک سال در میان) به زیارت مزار آقا سید علی می روند. این موضوع از سال ها پیش وجود داشته و هنوز هم با قدرت ادامه دارد. چه زمانی که بعد از ساعت ها با الاغ خود را به مزار می رساندند چه سال هایی که با مینی بوس برادران رزاقی با کلی داستان به زیارت می رفتند چه اکنون که اغلب با وسایل نقلیه شخصی به مزار می روند. همیشه شب های مزار یکی از شب های پرخاطره برای مردم و جوانان روستا بوده است . معمولا خانواده هایی که به مزار می آیند یک بزغاله یا  بره و یا حداقل یک مرغ نذر مزار می کنند و با ذبح گوسفند در مزار بخشی از آن را در روستا بین همسایه ها تقسیم می کنند.

 فصل مسافرت معمولا ماه های مهر و آبان است. انتخاب این فصل 2 دلیل می تواند داشته باشد اول اینکه با توجه به اینکه زمان قدیم یخچال وجود نداشته است مردم برای نگهداری گوشت باید زمانی مسافرت می کردند که به مقدار کافی هوا سرد باشد تادر 2 یا گاهی سه شب سفر گوشت منهدم نگردد. علت دوم هم می تواند کم کار بودن مردم در این فصل نسبت به تابستان باشد.

به هر صورت خاطرات شب های مزار سید علی همیشه یکی از خاطرات هریک از اهالی روستا از پیر و جوان و کودک است.

[ شنبه ۱۳٩٠/٧/٢۳ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed