وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

19 مرداد ماه 1391  مصادف با شانزدهمین سالگرد تاسیس دوره قرآن گزی های مقیم بیرجند با نام هیئت متوسلین به پیغمبر (ص) به همین جهت تصمیم گرفته شد این گروه و فعالیت های آنرا در وبلاگ معرفی نماییم.

مهاجرت از روستا به شهر ها بخش جدایی ناپذیر زندگی امروزی شده است و بسیاری از مردم به دلایل مختلف از روستا ها به شهر مهاجرت کرده اند . در نتیجه این مهاجرت ها خودبخود فاصله مردم از هم بیشتر می شود باید راهی جسته می شد تا همولایتی ها بیشتر از حال هم باخبر باشند و در صورت امکان در مواردی که ممکن است به همدیگر کمک کنند .

به همین جهت در سال 1375 پیشنهاد راه اندازی دوره قرآن گزی های مقیم بیرجند توسط حاج محمد حسن جزی مطرح شد .در مرداد همان سال یعنی 16 سال پیش آقایان مرحوم حاج محمد حسن جزی ، حاجی محمد جزی ، حاج حسین غلامی ، عباسعلی زارعی و علی شاعفی بعنوان بانی دوره قران گزی های مقیم بیرجند را تاسیس کردند . این گروه که در روزهای اول تنها 19 نفر عضو داشت در حال حاضر 120 نفر عضو دارد .

دوره قران هر هفته سه شنبه شب ها در منزل یکی از اعضا برگزار می گردد و در آن قران و دعای توسل قرائت می گردد . در ماه مبارک رمضان این دوره قرآن بصورت روزانه برگزار می گردد و هر شب یک جزء قرآن  قرائت می گردد.

یکی از فعالیت های اصلی این گروه تاسیس صندوقی قرض الحسنه است که با گرفتن حق عضویت از اعضا به آنها وام می دهد و در حد خود کمکی به حل مشکلات افراد می باشد . این صندوق علاوه بر وام های رایج هر ماه به یکی از افراد که نیاز اضطراری به وام دارد وام اضطراری می دهد . صندوق در حال حاضر با مدیریت آقایان غلامی و شاعفی اداره می گردد.

این دوره قرآن در کار های عام المنفعه که مربوط به اعضا و یا روستا است همکاری دارد از جمله این فعالیت ها کمک  در ساخت و راه اندازی حسینیه روستا بوده است .

تهیه و ارسال عکس و مطلب آقای غلامی

--------------------------------------------------------------------------------

مطلب اولیه  جهت اضافه کردن بعضی مطالب بازنویسی گردید

[ چهارشنبه ۱۳٩۱/٥/۱۸ ] [ ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed