وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

در مورد قدمت و تاریخ روستا اطلاعات دقیقی در دست نیست ولی برای نشان دادن قدمت روستای گز به چند موضوع می توان اشاره نمود.

1- در شمال روستا سنگ نگاره هایی وجود دارد که مربوط به دوره قبل و بعد از اسلام می باشد که نشاندهنده حضور انسان از زمان های قبل از اسلام در منطقه می باشد.

2- در زمان ساخت و ساز در بخش جنوبی روستا قبرهایی مشهور به قبر گبرها پیدا شده است . این قبرها نشانه مسکونی بودن این منطقه در قبل از اسلام و در زمانی که مردم منطقه زرتشتی بوده اند می باشد.

3- در دیوان ابن حسام خوسفی شعری وجود دارد که نشان می دهد او هنگام عبور از این منطقه برای زیارت مقبره سید حامد علوی در چنشت از روستای عبور کرده است و چند بار هم نام روستای گز را در شعرش آورده است. این نوشتار مربوط به حدود 650 سال قبل می باشد(در این مورد پست جداگانه ای تهیه خواهد شد.)

با توجه به مطلب فوق می توان گفت این روستا از زمان های قبل از اسلام در این منطقه وجود داشته است و بسیار هم پر رونق بوده است.

[ جمعه ۱۳٩٠/٦/٢٥ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ م مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed