وبلاگ روستای گز
هدف: اطلاع رسانی و معرفی روستا و ارتباط با همولایتی ها

کوچه تنگی ها کوچه های هستند که عرض آنها خیلی کم ( حداکثر 2 متر)است. ساخت این کوچه ها هرگز بی دلیل نبوده است .این کوچه ها در واقع مسیر های فرعی و میانبری هستند که در جاهایی که رفت و آمد عمومی وجود نداشته است و نیازی هم برای رفت و آمد از آن مسیر احساس نمی شده است ساخته می شده اند و هدف آنها ایجاد فضایی آزاد بین دو منزل است . دلیل  اصلی ساخت این کوچه ها محلی برای ریزش ناودان ها آب باران  و برف انداز بوده است یعنی زمانی که برف می آید شما نیاز به محلی دارید که برف ها را از پشت بام در آن محل بریزید تا آب شده و روان گردد . در صورت نبود این کوچه های باریک نیاز بود که برف کلی جابجا گردد تا از پشت بام ها در محل دیگری ریخته شود. این کوچه ها آب ناودان ها و آب حاصل از برف را به کوچه ها اصلی هدایت می کردند.

در ضمن کوچه تنگی های محل مناسبی برای آشتی کنان بوده است. 

[ دوشنبه ۱۳٩۱/۱/٢۸ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

اگر چه این سال ها خشکسالی های پی در پی یا درختان میوه را خشکانده است و یا هم نایی برای شکوفه دان برای آنها نگذاشته است ولی هنوز هم با گذر در باغ ها می توان درختان گل ها و شکوفه ها را جستجو کرد و برای دقایقی حداقل لذت برد .

هر سال همزمان با فصل بهار گل ها و شکوفه هاب بهاری در گز رخ می نمایند و مردم را دعوت به تماشا می کنند .

برای مشاهده بقیه شکوفه ها و گل ها به ادامه مطلب بروید:


براي مطالعه ادامه مطلب اينجا را كليك كنيد
[ شنبه ۱۳٩۱/۱/٢٦ ] [ ٧:٥٧ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

انواع سبزی محلی در روستای گز:

مردم روستا هر سال بهار به کاشت سبزی خوردن در مزارع خود می پردازند اما در این بین سبزی های دیگری هم وجود دارد که به صورت خودرو بر کنار جوی های آب سبز می شود و هر کدام دارای خواص متفاوتی است که مردم ازآن بر سر سفره های خود استفاده می کنند .

گیاه پونه:

این گیاه معمولا در پایان زمستان زمانی که هوا کمی به سمت گرمی می رود سبز می شود معمولا در خاک های مرطوب و غنی از مواد آلی مانند کود برگ به خوبی رشد می کند و در ابتدا جوانه های بسیار کوچک به رنگ بنفش دارد که هرچه رشد آن بیشتر می شود رنگ آن سبز تر و مزه آن رو به تلخی میرود وکم کم شبیه به درختچه ای کوچک میشود عمر این گیاه معمولا تا اواسط مهرماه می باشد  مردم روستا این گیاه را پدینه می خوانند و با برگ یا ریشه آن  می توان یک دم کرده فوق العاده تهیه نمود، برگ خشک آن را  به صورت پودر در می آورندو موقع پختن نان ازآن استفاده می کنند.از نظر علمی دم کرده آن بسیار آرام بخش و برای درمان سرما خوردگی ،زکام،سردردها و.......استفاده می شود.

 

 گیاه کرفس وحشی:

برگ های این گیاه شبیه به جعفری است رنگ ساقه و برگ های آن سبز و بوی مطبوعی دارد عمر این گیاه معمولا دو سال است که تکثیرآن به وسیله بذرتوسط بادها صورت می گیرد.بعدازمدتی در این گیاه گل های سفید مایل به سبز جوانه می زند.

خوردن عصاره ریشه کرفس تب را قطع خواهد کردو از تخم آن برای شکم درد استفاده می کنند.مردم روستا این گیاه راکرسب می خوانند.

 

 گیاه ترشک:

ازاین گیاه از قدیم الایام به عنوان یک سبزی مفیدوموثراستفاده می شده است منبع ویتامین  c است و داروی اشتها آور،تصفیه کننده و هضم کننده بسیار خوبی می باشد وبه خاطر خاصیت تصفیه کنندگی اش برای کسانی که دارای جوشهای موضعی و پوستی هستند بسیار مفید خواهد بود.همچنین از جوشانده ریشه آن هم برای درمان جوش های زیر پوستی استفاده می شود.مردم روستا این گیاه را تشبه می خوانند.

 

تهیه مطلب:غلامی

[ چهارشنبه ۱۳٩۱/۱/٢۳ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ق.ظ ] [ محمود مسعودی ]

در روستای گز برای فراخواندن  و دور کردن حیوانات اهلی از کلمات و اصطلاحات و اصوات خاصی استفاده می شود. معمولا صدا زدن به صورت تکرار یک کلمه دو یا گاهی چند بار می باشد.

برای صدا زدن گربه پیش پیش (pish pish)

گاو   گُلُو گُلُو (gollo gollo)

برای حرکت کردن خر هَچّو (hachcho)

برای متوقف کردن خر شا(sha) یا شاشا

برای فراخواندن گوسفند  پیشَو پیشَو (pishsho pishsho)

 برای فراخواندن بز و بزغاله رررررررررر 

برای دور کردن بزغاله و گوسفند  اَی   یا  اَی اَی  (ai ai)

صدا زدن سگ  کُچّو کُچّو  (Kochcho kochcho)

برای دورکردن سگ چُخَ (chokhe)

مرغ  تو تو تو (too too)

 

[ دوشنبه ۱۳٩۱/۱/٢۱ ] [ ۱٢:٥۱ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

نقوتشک گیاهی است چند برگی که در کوه های اطراف گز می روید این گیاه از دو برگ تا چند برگ دارد و با رشد برگ ها گاهی برگهای آن به چند ین سانتی متر می رسند .

این گیاه در کوه های شمالی روستای گز معروف به تگ دره عباس می روید و رنگ برگ های آن از سبز تا قهوه ای تیره متغییر است . از آنجا که رنگ کو ه های این منطقه هم تقریبا قهوی تیره تا قهوه ای نزدیک به قرمز است گاهی پیدا کردن آن مشکل است . این گیاه در ادامه زندگیش گل می دهد که بسیار زیبا است.

استفاده نقوتشک بعنوان یک سبزی خوراکی است بویژه اگر به آن نمک اضافه کنند بسیار خوشمزه است .گاهی آن را با گیاهدیگری که کمی مزه شوری دارد می خورند که کار نمک را کرده و آن را خوشمزه می کند.

 بعضی از افراد حتی ریشه این گیاه را در آورده پوست کرده و می خورند.

تقریبا هفته آخر اسفند تا اوایل اردیبهشت فصل نقوتشک است.

کودکان و جوانان روستا گاهی برای تفریح  به جمع آوری نقوتشک می پردازند . یکی از روز های اصلی که بسیاری از مردم برای جمع آوری نقوتشک اقدام می کنند روز سیزده به در است که چیدن نقوتشک در این روز هم فال است و هم تماشا.

[ جمعه ۱۳٩۱/۱/۱۸ ] [ ۱٢:۱٠ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

تنها بعد از حدود 7 ماه فعالیت وبلاگ گز بعنوان وبلاگ برتر در بین وبلاگ های کشور در سایت روستاهای ایران انتخاب شد.

سه مطلب شامل مطالب دستاس، روش تهیه قروت و کندوک و گلینه  از مطالب وبلاگ گز در قسمت عکس های زیبا از روستاهای ایران انتخاب شده است . این در حالی است که هیج مطلبی از دیگر روستاهای خراسان جنوبی در این قسمت وجود ندارد.

20 مطلب از مطالب روستای گز  در مورد غذا های  محلی ، ابزار و وسایل، مراسم ها و رسومات، عقاید و باورهای عامیانه و اصطلاحات و کلمات و دیگر قسمت ها در گروه های  مختلف بعنوان مطالب منتخب در سایت روستاهای ایران آورده شده است  مطالب منتخب وبلاگ گز را در قسمت خراسان جنوبی از سایت روستاهای ایران بخوانید.

این اتفاق را به همه دوستداران گز و وبلاگ گز، بازدید کنندگان و از همه مهم تر همولایتی هایی محترم بویژه آنانکه با ارسال مطلب وبلاگ را کمک کردند تبریک می گویم.

[ چهارشنبه ۱۳٩۱/۱/۱٦ ] [ ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

در گز همچون جاهای دیگر مردم رسوم خاصی برای سیزده به در دارند

1- به آب انداختن سبزه  ها

2- رقتن به صحرا برای جمع آوری نقوتشک ، لاله ، سماروق

3- رفتن به مزار گیو برای زیارت و نیز مشاهده مراسم رقص و سازدهلی که معمولا در این روز در آنجا برقرار است.

[ یکشنبه ۱۳٩۱/۱/۱۳ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ] [ م مسعودی ]

گزی ها طبق  رسم معمول در ایام عید به دیدار آشنایان و فامیل خود می روند. ابتدا کوچکترها به دست بوسی بزرگترها و بعد بزرگترها احترامی که به آنها گذاشته شده است را پاسخ می دهند. دراین دید و بازدیدها پذیرایی های مختلفی وجود دارد مانند : شیرینی،تخمه،پسته و.... یکی از خوشمزه ترین آجیل ها که معمولا بزرگترها با دقت وحوصله خاصی به تهیه آن می پردازند کله کنو(شاهدانه)است. این خوراکی خوشمزه از ترکیب خرما و کنو که به دست خود مردم روستا کاشت و برداشت شده است تهیه می شود، به این صورت که ابتدا کنو ها را درون تابه تفت می دهند و بعد خرما که هسته و پوست آن را جدا کرده اند به آن اضافه می کنند و بعد مقداری از آن را برداشته و به صورت گردو در می آورند بعد آن ر بر روی سبد می گذارند تا به اصطلاح خشک شود و بعد نوش جان می کنند.

  ناگفته نماند این آجیل ازآن دسته آجیل هایی است که هنوز در بین مردم روستا پابرجا مانده است آن قدیم ترها گندم برشته(گندم شورکرده) و کلوچه قندی(شیرینی زنجبیلی) وسفوف (ترکیب نبات با رازیانه همان بادیان خودمان) مرسوم بود.

ارسال مطلب : غلامی

[ یکشنبه ۱۳٩۱/۱/٦ ] [ ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ ] [ م مسعودی ]

یکی از سرگرمی های مردم روستا شکار پرندگان بوده است و یکی از روش های شکار ساختن تله هایی با سنگ و شکار پرندگانی همچون تیهو و کبک بوده است. روشی که  شاید الان  زیاد طرفدار نداشته باشد و جای خود را به وسایل و روش های جدید داده باشد. این تله های سنگی در محل چشمه های اطراف روستا که محل حضور و آب خوردن پرندگان بوده است ایجاد می شده است.

روش ساخت این تله های سنگی به این صورت بوده است که:

1- حفره ای به ابعاد حدود 10 تا 20 سانتی متر در داخل زمین حفر می کرده اند  و دیواره های آن را سعی می کرده اند تا قائم و صاف باشد.

2- دیواره های این حفره را با 4 عدد سنگ در چهار طرف ثابت می کرده اند و سنگ پنجمی برای سقف آن در نظر می گرفته اند. 

3- سنگ  پنجم را با استفاده از 3 عدد چوب کوچک (سیخ) بر روی دهانه حفره قرار داده  و مقداری دانه در کف این حفره می ریخته اند . زمانی که پرنده برای خوردن دانه ها به داخل حفره می رفته است همین که با سیخ ها برخورد می کرده ناگهان سنگ بالایی آزاد شده و بر روی حفره فرود آمده و حفره بسته می شده است . با بسته شدن حفره پرنده محبوس شد و شکارچی بعد از مراجعه وی را از تله بیرون می آورده است.

 

در بعضی موارد بعد از مدتی پرنده ها از وجود تله ها مطلع شده و دیگر به دام نمی افتاده اند در این موارد در چند سوراخ بدون اینکه تله ای باشد دانه می ریخته اند ووقتی که پرنده خیالش از تله راحت می شده است یکی از حفره ها را تله سنگی می کرده اند

[ شنبه ۱۳٩۱/۱/٥ ] [ ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

دوباره معجزه آب و آفتاب و زمین
شکوه جادوی رنگین کمان فروردین
شکوفه و چمن و نور و رنگ و عطر و سرود
سپاس و بوسه و لبخند و شادباش و درود
دوباره چهره نوروز و شادمانی عید
دوباره عشق و امید
دوباره چشم و دل ما و چهره های بهار

فرارسیدن نوروز و سال نو رابه همولایتی ها شادباش میگویم.
برای همه تندرستی و نیکروزی در سال نو آرزو دارم.
باشد که سالی سرشار از شادی و کامروایی داشته باشند

محمدحسن مسعودی

[ چهارشنبه ۱۳٩۱/۱/٢ ] [ ٩:٥۱ ‎ق.ظ ] [ م مسعودی ]

رونق عهـــد شبابست دگــر بوستان را
میرسد مـــژده گل بلبل خوش الحان را
ای صبا گر به جوانان چمـن بـاز رسی
خدمت ما برسان سرو گل ریحـــان را

خوش آن دمی که بهاران قرارمان باشد ظهور مهدی زهرا بهارمان باشد 

دوباره معجزه آب و آفتاب و زمین
شکوه جادوی رنگین کمان فروردین
شکوفه و چمن و نور و رنگ و عطر و سرود
سپاس و بوسه و لبخند و شادباش و درود
دوباره چهره نوروز و شادمانی عید
دوباره عشق و امید
دوباره چشم و دل ما و چهره های بهار

فرارسیدن نوروز و سال نو سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ملی» را شادباش میگویم.
برایتان تندرستی و نیکروزی
در سال نو آرزو دارم.
باشد که سالی سرشار از شادی
و کامروایی داشته باشید

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱/۱ ] [ ٢:۱٩ ‎ب.ظ ] [ ه.اکبری ]

با توام کهنه رفیق یاد ایام قشنگی که گذشت کنج قلبم گرم است . آرزویم همه سرسبزی    توست تن تو سالم و روحت شاداب  آنچه شایسته توست خواهانم. دل یکدانه تو سبز و بهاری روزگارت خوش باد.

عید همه مبارک

با گل های گزی

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/۱/۱ ] [ ۸:٤٤ ‎ق.ظ ] [ محمود مسعودی ]

.: Weblog Themes By Mah Music :.

درباره وبلاگ گز

این وبلاگ برای معرفی و اطلاع رسانی در مورد روستای گز از توابع دهستان نهارجان بخش مود شهرستان سربیشه خراسان جنوبی راه اندازی شده است. از همه همولایتی های عزیز برای پربار شدن وبلاگ استمداد می طلبیم.آدرس ایمیل وبلاگ gazvillage@gmail.com می باشد .هر گونه مطلبی یا عکسی که توسط دوستان فرستاده شود به نام خود ایشان در وبلاگ منتشر خواهد شد.
امکانات وب
Google

در وبلاگ گز
در كل اينترنت
RSS Feed